Dibinātāji

Dr. Annemarija Linaresa

Ārste un juriste

Esmu dzimusi un augusi latviešu bēgļu ģimenē Ziemeļamerikā. Mans profesionālais ceļš ASV ir saistījies ar to, ka esmu pazīstama kā veselības aprūpes inovatore un mājās bāzētas veselības aprūpes, kā arī hospisa aprūpes līdere. Es pārcēlos uz Latviju 2022. gadā ar sapni izveidot augstas kvalitātes starpdisciplinārās veselības aprūpi cilvēka dzīves vietā un visaugstākā līmeņa starpdisciplināro hospisa aprūpi, kas būtu pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Inta Gerharde

Sociālā darba maģistre un ekonomiste

Paliatīvajā aprūpē ienācu caur personīgu stāstu ģimenē un brīvprātīgo darbu. Savas zināšanas, pieredzi un sirds degsmi ieguldīju Latvijā pirmajā Labklājības ministrijas projektā “Hospisa aprūpe mājās”, koordinējot starpdisciplinārās komandas darbu un vēlāk turpinot darbu Biķernieku slimnīcas Paliatīvajā nodaļā. Mana darba mērķis ir panākt, lai Latvijā ikviens cilvēks, saslimstot ar smagu, neārstējamu slimību, saņemtu augsta līmeņa profesionālu, cieņpilnu un iejūtīgu palīdzību.

Dace Zušmane

Teoloģijas maģistre, mācītāja, serificēta kapelāne un sērošanas speciāliste

Esmu dzimusi Latvijā, tomēr pēdējās divas desmitgades mācījos un ieguvu profesionālo pieredzi ASV, kur kalpoju kā mācītāja un kā profesionāla kapelāne. Esmu nesen atgriezusies savās Latvijas mājās, un arī šeit mans aicinājums ir būt līdzās, sniedzot emocionālu un garīgu atbalstu ikvienam, kuru skārušas dzīves pārmaiņas un zaudējumi. Iegūtā izglītība un pieredze starpdisciplinārā paliatīvās aprūpes komandā vienā no lielākajiem ASV onkoloģijas centriem man ir devusi iespēju iepazīt augsta līmeņa veselības aprūpi. Mana vēlēšanās ir, ka gan manu personīgo zaudējumu pieredze, gan arī līdz šim noietais profesionālais ceļš varētu palīdzēt attīstīt  paliatīvo un hospisa aprūpi Latvijā.